Végy egy rahedli lelkesedést, egy jó nagy adag irodalomszeretetet, csipetnyi szavalni vágyást, fűszerezd mindezeket egy briliáns ötlettel, add hozzá édesapádat, és már el is készült az előadói est Ida-módra! Persze, nem árt, ha cseresznyeként a tortán ott díszelg még némi előadás utáni édesség, finomság, tea, süti…
– Once upon a time… – kezdi beszámolóját Ida mesés megszállottsággal. – Na, szóval, novemberben elmentem egy koncertre, ahol Bazsinka Jocó tubán játszott, az öccse szaxofonozott, és édesapjuk (aki amúgy tubaművész) is részét alkotta a „zenészegyletnek”. Nagyon megható volt, hogy az apukájukkal együtt játszanak, és rájöttem, hogy ilyet én is szeretnék!
– Te is szeretnél mondjuk kobzázni, miközben édesapád zongorán kísér? – kérdezem.
– Neeem, nyilvánvaló volt, hogy ez csakis verses est lehet, mert noha én matek-angol szakos tanár vagyok egy nemzetközi suliban (és amúgy ex-BBK-s), nagyon szeretek szavalni és édesapám is. De azért hogy ne legyen uncsi a „csak vers és más semmi”, megkértem Dórit, egy barátnőmet, hogy jöjjön el, és játsszon hárfán az egyes lírai blokkok között.
S aztán nemcsak zenei intermezzók alakultak, hanem lehetőségünk nyílt „hárfaláfestéses” József Attilát is hallgatni a XII. kerületi kulturális szalonban: „S tudom is, miért szeret engem – tetten értem az én szívemben.” (Isten). Füle Lajos Futás c. versében „Ott fut az utcán, ott fut a téren, […] viszonzatlan, mély szerelmével fut az Isten az ember után…” Kérdőív-ében pedig Heltai Jenő szegezte nekünk a kérdést: „Míg űz a vágy és sarkantyúz a gond, / Megfutni mernél még egy Maratont?”
Így az alkalom után a sütin kívül is bőven volt még mit emészteni… „Elmondanám ezt néked. Ha nem unnád.”
So, what do you think ?