Az újjáledő diákkörök történetei Krisztus feltámadását ábrázolják ki számunkra. Szép és jó, nemes dolog ezekről írni, olvasni, hírt adni itt, a Postit!-en. De Jézus a feltámadás előtt szenvedett is és meghalt. Cikkezhetnénk vonagló diákkörökről – de helyeződjön a fókusz most inkább a „big picture”-re: üldözésre, attrocitásokra, a metaforákat nélkülöző rideg realitásra. Pontosabban, hogy mi hogyan kapcsolódhatunk mindezekhez.
Monthly Archives / április 2015
Emlékezz Chibokra
Múlt héten, április 14-én volt az egyéves évfordulója annak, hogy a Boko Haram nevű terrorszervezet 276 iskolás lányt rabolt el a nigériai Chibokból (lásd az Index beszámolóját itt). 57-en közülük az elrablást követő órákban sikeresen megszöktek, ám 219 lányt azóta is eltűntként tartanak nyilván. Hogy mi lett velük? Valószínűleg szakácsnak vagy szexrabszolgáknak használják őket.
Sírjatok a sírókkal
Pár hete, mikor keresztények ünnepelték világszerte a húsvétot, néhány kenyai diáknak megadatott az a lehetőség, hogy megtegyék azt, amit Péter nem tudott: megvallani Jézus Krisztust. Amint arról a magyar hírportálok is beszámoltak, 2015. április 2-án, csütörtökön hajnalban álarcos fegyveresek támadtak meg egy egyetemet Garissában, Kenya Szomáliával határos északkeleti részén.
„Szem (?) – szájnak ingere”
„Pálcikával ne is próbáljátok eszegetni a rizset, mert az eleve reménytelen!” – intette óva az ELTE gyógypedagógus tanoncait egy látássérült diáktársuk. A diákkörösök ugyanis nemrég vakvacsit szerveztek a kampuszon, és hát bekötött szemmel közel sem biztos, hogy megfelelő helyre (si)kerül a megfelelő anyag…
Az Isten országa nem evés és ivás – vagy mégis?
Moliére szerint azért eszünk, hogy éljünk, nem pedig azért élünk, hogy együnk. Ha nem ennénk, nem élnénk. Az evés és ivás az ember alapvető szükségletei közé tartozik, ezért is találó, mikor Jézus a Jn 6,35-ben a következőket mondja: „Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg…”
Terülj, terülj, Asztalkám!
„Igazi bűvésztrükk volt az irodai napirendemet átszervezni, még egy esernyőt is vásároltam [aznap zuhogott az eső!!!]. Sőt, a szélvihar és a hiányzó taft-hatás sem akadályozhatott meg abban, hogy eljussak!” – de hová is pontosan, Dia?
Mikroagresszió a mindennapokban
Mikroagressziónak számít bármilyen olyan nem-fizikai agresszió, mely különböző etnikai csoportok, kultúrák és nemek között fordul elő. Azért is tartják különösen károsnak, mert az elkövető gyakran apróságként értékeli, nem érzékeli jelentőségét, pedig igen mély nyomot hagyhat abban, akire irányul. Sok IFES-es diák és munkatárs szenved el ilyen jellegű támadásokat.
Ebola: nem adjuk fel
„Hálásak vagyunk Istennek, hogy az ő világosságát sugározhatjuk egy olyan időszakban, mikor emberek milliói adták fel.” Ezt Matthew Brima, a sierra leone-i SLEFES főtitkára mondta. Ha még emlékeztek rá, ő küldte azt a hírlevelet, amely alapján 2014 októberében A Sierra Leone-i IFES válasza az ebolajárványra címmel cikk is megjelent itt a Postit!-en. Hogy mi történt […]
„Teremtéstől az újjáteremtésig”
A címben idézett szókapcsolat Szőke Enditől, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának egyik diákkörvezetőjétől származik. Ezt (is) kapom válaszul arra a kérdésemre, hogy mivel foglalkoznak most a félév során. Végül is, igaza van, nincs olyan, ami ebben ne lenne benne : ) Bővebb információért fordulj a cikk felé bizalommal.
PostVid! #002 – a beVezető 7végéről
Bevezetés, tárgyalás, befejezés: avagy mi minden kell egy megfelelően felépített fogalmazáshoz? Ált. isk. 3. oszt. Március utolsó víkendje, azaz a beVezető Hétvége alapján a MEKDSz-sereglet néhány ifjú titánjának is lehet már némi fogalma – ha más nem, a Magnoliaceae családba tartozó növényekről mindenképp… Ah, rébuszok! A feloldáshoz hozzásegít, ha megnézed a PostVid! második felvételét.